0
dojrzewania na dnie Bałtyku
0
głębokości zanurzenia
0
jedynych takich butelek w Polsce

Baltica – wino starzone w Morzu Bałtyckim

Baltica to pierwsza i jedyna w Polsce seria win starzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Wyjątkowa selekcja etykiet z Winnicy Dwórzno najlepiej nadających się do dojrzewania w butelce została zatopiona w Zatoce Gdańskiej. Butelki z winem wrzucono na głębokość 20 m w specjalnej klatce, gdzie przez 18 miesięcy dojrzewały w idealnych warunkach - w stałej, niskiej temperaturze, w odpowiednim ciśnieniu oraz bez dostępu do światła ultrafioletowego.

Te warunki, wraz z niskim poziomem zasolenia wody, pozwoliły winu rozwinąć szlachetne aromaty trzeciorzędowe, takie jak dym, skóra, wytrawne przyprawy i suszone owoce, jednocześnie zachowując owocową świeżość i podkreślając wyrafinowaną mineralność typową dla mazowieckich win. Jednocześnie klatka z butelkami była nieustannie poruszana przez masy wody powodując, że osady drożdżowe w winie musującym przez cały czas przesuwały się w butelce, oddając winu wielce pożądane aromaty chlebowe i dodając kremowości.

Dostępne etykiety to wino czerwone Regent Baltica 2018 i musujące wino białe Seyval Blanc Baltica Extra Brut 2019 (wkrótce). Edycja ściśle limitowana do niecałych 50 butelek z rodzaju.

Image

Obejrzyj nagranie z ekspedycji

Morze to żywioł i ogromna siła, z którą człowiek nie może się równać. Podobnie jak w każdym roczniku pracy winiarza, podczas ekspedycji byliśmy zdani na łaskę natury. Do ostatniej chwili powodzenie naszej akcji było dla nas wielką niewiadomą, a efekt końcowy pozostawał zagadką. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyprawy, która wystawiła nasze nerwy na próbę.

Zapisz się na listę oczekujących!

Seria win Baltica jest ściśle limitowana do mniej niż 50 butelek z rodzaju, dlatego chętnych do zakupu obowiązują zapisy. Zainteresowanych uprzejmie prosimy o zostawienie do siebie kontaktu, a my skontaktujemy się z Państwem w celu sprawdzenia dostępności i zaplanowania dostawy.

Pierwszeństwo zakupu otrzymują osoby, które przyjadą na premierę wina Baltica 13 kwietnia 2024.

Wypełnij wymagane pole.
Wypełnij wymagane pole.
Wypełnij wymagane pole.
Image

Premiera wina Regent Baltica 2018 – 13 kwietnia 2024

Oficjalna premiera win z serii Baltica odbędzie się 13 kwietnia 2024 w Winnicy Dwórzno. Jako pierwsze do sprzedaży trafi wino czerwone Regent Baltica 2018. Spotkanie premierowe będzie składało się ze zwiedzania winnicy i przetwórni oraz degustacji naszej standardowej linii win wraz z objaśnieniem zasad profesjonalnej degustacji. Zwieńczeniem imprezy będzie uroczysta prezentacja wina czerwonego Regent Baltica 2018 i wspólna degustacja z omówieniem ewolucji wina w morzu.

Uczestnicy premierowej imprezy będą mieli pierwszeństwo zakupu win z serii Baltica, również w przypadku przyszłych premier. Decydując się na zakup podczas imprezy będzie możliwość odliczenia ceny biletu od ceny wina.

O dostępności wina Seyval Blanc Baltica 2019 Extra Brut poinformujemy wkrótce.

Image
Image

Odwiedź największą winnicę na Mazowszu, tylko 40 km od Warszawy