Zwiedzanie winnicy

Atrakcja rodem z Napa Valley? Nie wszystkie polskie winnice oferują zwiedzanie swoich upraw, dlatego staramy się dawać przykład i pokazywać jak wartościowym sposobem na spędzenie czasu jest enoturystyka, czyli zwiedzanie winnic. Spacery wzdłuż krzewów winorośli, prelekcje dotyczące wyrobu lokalnych trunków oraz degustacja polskich win to tylko niektóre z atrakcji Winnicy Dwórzno. Z pewnością warto odwiedzić Winnicę Dwórzno, przez wielu nazywaną Mazowiecką Toskanią. Znajduje się zaledwie 40 km od stolicy, czyniąc ją największą winnicą pod Warszawą.

Na zwiedzanie winnicy można  wybrać się samodzielnie lub z grupą. Dzięki dużej swobodzie w zakresie wyboru atrakcji towarzyszących zwiedzanie winnicy może być interesującą wycieczką dla całej rodziny, również dzieci.

Osoby zainteresowanie tym, jak wygląda nasza winnica oraz przebiegiem zwiedzania zachęcamy do szczegółowego zapoznania się ze standardowym planem wycieczki, który prezentujemy poniżej.

Zwiedzanie indywidualne

Zwiedzanie Winnicy Dwórzno to fantastyczna przygoda dla każdego. Trwająca od 2 do 3 godzin wycieczka pozwoli Państwu poznać życie winnicy oraz spróbować polskiego wina z Dwórzna, które jakością może konkurować również z renomowanymi, zagranicznymi uprawami.

Plan zwiedzania – wariant podstawowy

Spacer po winnicy

Przechadzając się pomiędzy winnymi krzewami opowiemy Państwu o uprawie winorośli w Polsce i wytłumaczymy, co odróżnia polskie wino od zagranicznego. Wyjaśnimy jak udaje nam się produkować szlachetne trunki w na pozór niesprzyjających warunkach na Mazowszu.

Ciekawostki z życia Winnicy Dwórzno

Na co dzień każda winnica boryka się z zagrożeniami. Krzewy trzeba chronić przed szkodnikami, a w polskim klimacie także przed wiosennymi przymrozkami. Jak sobie z tym radzimy? Na to pytanie również odpowiemy podczas spaceru.

Zwiedzenie pomieszczeń przetwórni

Każda winnica posiada swoją przetwórnię, w której wino produkowane jest z najwyższą starannością. Zwiedzanie Winnicy Dwórzno daje Państwu unikalną sposobność zapoznania się z naszym pieczołowitym procesem winifikacji oraz wszystkimi sprzętami niezbędnymi w tradycyjnym procesie produkcji wina.

Degustacja

Degustacja win Winnicy Dwórzno stanowi ostatni punkt wycieczki. W towarzystwie precyzyjnie wyselekcjonowanych przekąsek prezentujemy Państwu 5 rodzajów naszego wina, jednocześnie ucząc tajników ich degustacji.

Zwiedzanie winnicy odbywa się w soboty o godzinie 12:00. Gości, którzy pragną odwiedzić naszą winnicę w gronie przyjaciół i znajomych zachęcamy do wcześniejszego kontaktu w celu rezerwacji terminów.

Prosimy o umawianie się telefonicznie (+48 605 302 031) lub mailowo (kontakt@dworzno.pl)

Zwiedzanie – oferta dla grup zorganizowanych

Wycieczka szkoleniowa, a może firmowy team building? Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom gości odwiedzających naszą winnicę przygotowujemy całkowicie indywidualny plan zwiedzania winnicy wraz z dodatkowymi atrakcjami.

Atrakcje dodatkowe

Przejazd bryczką, ognisko, kulig, rajd rowerowy, dojazd zabytkowymi samochodami... A może mają Państwo jeszcze inny pomysł na spędzenie wolnego czasu? Zwiedzanie Winnicy Dwórzno to doskonała okazja do organizacji niezapomnianej wycieczki pełnej wrażeń. Do Państwa dyspozycji oddajemy otwartą, zieloną przestrzeń, wyborne wina i moc atrakcji, które zaplanujemy tak, aby sprostać najśmielszym oczekiwaniom. Dla nas nie ma pomysłów nie do zrealizowania!

Zwiedzanie winnicy na wynos?

Są takie okazje, kiedy to winnica przyjeżdża do Państwa, a nie na odwrót. Zapraszamy na degustacje i warsztaty w dowolnym miejscu, które poprzemy bogatą wiedzą i doświadczeniem podanym w atrakcyjny i przystępny sposób.

Właściciele Winnicy Dwórzno mogą odwiedzić Państwa podczas wydarzenia organizowanego w dowolnej lokalizacji w kraju. Oferujemy też wina ze spersonalizowanymi etykietami, które podniosą rangę każdego wydarzenia, jednocześnie nadając upominkom i prezentom firmowym zupełnie inną wartość.

Eventy dla grup - kontakt: Wiktor Gowin 605 302 031; gowin@dworzno.pl

Dziękujemy za miłe słowa!

Największą nagrodą za naszą ciężką pracę oraz napędem do dalszych starań jest Państwa zadowolenie.
Informacja o noclegach wkrótce